Bardzo ważnym segmentem naszych działań, są rożnego rodzaju inicjatywy, podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży z powiatu zgierskiego.
Od blisko 10 lat realizujemy autorskie, prospołeczne projekty współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (Kolo w Zgierzu). W ramach terapii zajęciowej grupa kilkunastu osób, uczestniczy w całorocznych zajęciach tenisa. Podobną formą współpracy, objęte są dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu.

Również w okresie wakacji, kierujemy szeroką ofertę do dzieci pozostających w mieście. Przez cale wakacje, uczniowie szkol podstawowych mogą bezpłatnie korzystać z naszych kortów. Dodatkowo w ramach akcji ” Wakacje w mieście”, na obiekcie Szkoły Tenisa Volley, prowadzone są warsztaty tenisowe. Co roku w takich warsztatach bierze udział blisko 100 dzieci. Od kilku lat akcje ” Wakacje w mieście ” prowadzimy również na terenie kilku szkół w Aleksandrowie Łódzkim. W ramach popularyzacji tenisa, każdego roku w miesiącach maj i wrzesień, gościmy na naszym obiekcie grupę ponad 200 dzieci ze zgierskich i łódzkich przedszkoli. Wszystkie inicjatywy podejmowane przez Szkole Tenisa Volley są działaniami darmowymi. Zapewniamy bezpłatny dostęp do infrastruktury obiektu, sprzęt, opiekę i nadzór dydaktyczny.

Naszym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży, popularyzacja tenisa.

 Zespół Volley