Szkoła tenisa Volley powstała w 1994. Nasza siedziba mieści się w Zgierzu przy ulicy A.Struga 6a, gdzie znajdują się dwa korty o nawierzchni ceglanej. Co roku sezon letni rozpoczynamy pod koniec kwietnia grając przez całe lato nawet do połowy listopada.
Od początku działalności główny nacisk kładziemy na szkolenie dzieci i młodzieży. W oparciu o autorski program „mini Tenis ze Żwirkiem i Muchomorkiem” prowadzimy zajęcia grup dzieci w wieku 4-12 lat. Działając metodycznie i profesjonalnie wykorzystujemy wszelkie nowe trendy i wiedzę dotyczące zarówno sprzętu, jak i form pracy z najmłodszymi adeptami tenisa.

Standardem w naszym procesie treningowym jest wykorzystanie zestawów do mini tenisa (niższe siatki, zmniejszone rozmiary kortów ) lekkie, małe rakiety czy specjalne gąbczaste piłki, które dzięki swojej strukturze ułatwiają dzieciom grę, nie obciążając przy tym zbytnio stawów i układu kostnego. Kształtowanie koordynacji ruchowej i poszczególnych cech motorycznych są priorytetem, a zabawy i gry ruchowe znacznie to ułatwiają i uatrakcyjniają szkolenie. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co pozwala na intensyfikację treningu i dokładną analizę postępów każdego malucha.

Motto: „najpierw zainteresować, a potem uczyć” stanowi fundament naszej pracy z najmłodszymi.

Od 2012 roku z formuły darmowych zajęć korzystają również wychowankowie Specjalnego ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgierzu.

W ramach działań prospołecznych Szkoła Tenisa Volley co roku, w wakacje organizuje i realizuje projekt: „Tenisowe wakacje w mieście”. To przedsięwzięcie dla wszystkich jego uczestników jest również bezpłatne.

Szkolenie ma charakter całoroczny – od kwietnia do października trenujemy na naszym obiekcie, a od listopada przenosimy się do hal sportowych na terenie Zgierza o nawierzchniach syntetycznych.

Z naszej oferty korzystają również dorośli, dla których zajęcia prowadzone są w formie treningów indywidualnych i grupowych, z czego na bieżąco korzysta blisko 30-osobowa rzesza miłośników tenisa.

Zajęcia prowadzą dyplomowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Związku Tenisowego, posiadający również uprawnienia i rekomendację amerykańskiej Professional Tennis Registry i Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa (PSTT).

Gorąco zapraszam i pozdrawiam

Maciej Szprync
Trener II klasy PZT
„Professional” PTR

Trenerzy

Maciej Szprync

Trener II klasy PZT, "Professional" PTR

Absolwent warszawskiej AWF i Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Dziennikarstwa. Trener II klasy Polskiego Związku Tenisowego, członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa. Od 2006 posiada uprawnienia „Professional”, amerykańskiej organizacji Professional Tennis Registry. Dziennikarz, reporter, sprawozdawca sportowy. Były współpracownik Radia Łódź, Radia Pogoda, Radia Parada i programu „Przyjaciele” w TVP 1.

Paulina Matusiak

Instruktorka Polskiego Związku Tenisowego

Była zawodniczka MKT Łódź. Instruktorka Polskiego Związku Tenisowego Aktualna akademicka mistrzyni Polski Uczelni Medycznych (2007) Studentka Uniwersytetu Medycznego.

Patryk Wannatim

Międzynarodowy Instruktor Tenisa PTR Professional

Mgr Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Uniwersytetu Łódzkiego. Międzynarodowy Instruktor Tenisa PTR Professional. Instruktor PZT. Były zawodnik.