Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych między godziną 16-20.00. Terminy zajęć ustalane są w grupach przy uwzględnieniu potrzeb i możliwości czasowych rodziców. Innymi słowy to rodzice w ośmioosobowej grupie szukają kompromisu i wspólnie ustalają godzinę zajęć. W skrajnych przypadkach o wyborze dni i godziny decyduje większość.

Opłata miesięczna za zajęcia grupowe jest stała i zryczałtowana, tzn. niezależna od frekwencji dziecka na treningach, rodzic wnosi pełną opłatę co miesiąc. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nawet jeśli na zajęciach pojawi się np.: tylko jedno dziecko, rodzic ma pewność i gwarancję, że trening się odbędzie. W przypadku przewlekłej choroby dziecka, bšdź pobytu w szpitalu, kiedy okres nieobecności przekracza 1 miesiąc, Szkoła Tenisa Volley pobiera 50% opłaty – okres nieobecności powyżej jednego miesiąca liczony jest od dnia pierwszej absencji na zajęciach. Np: jeżeli dziecko uczęszczało do 14 kwietnia, później przerwa trwała ponad miesiąc i na treningu uczeń pojawił się 20 maja, to opłata za m-c kwiecień wynosi 100%, a za m-c maj 50%).

Trening może zostać odwołany bądź przerwany ze względu na opady deszczu lub zbyt miękką i wilgotną nawierzchnię kortów po intensywnych opadach. W takich sytuacjach rodzice informowani są na bieżąco telefonicznie, a zajęcia zostają odrobione w terminie wyznaczanym przez Szkołę Tenisa Volley. Jest to najczęściej sobota lub niedziela, a termin jest podawany z tygodniowym wyprzedzeniem.

Standardowy strój sportowy: dres ( bluza + spodnie) bšdź krótkie spodenki i t-shirt. Ważnym elementem jest czapeczka z daszkiem chroniąca przed słońcem i buty – „przyjazne dla mineralnej nawierzchni kortu” – buty sportowe o drobnym protektorze (podeszwie) i zaokršglonych przodach. Brak ostrych krawędzi na podeszwie i czubku buta to podstawowe elementy na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie butów „do tenisa”. W plecaku, który dziecko zabiera na trening powinien znaleźć się też ręcznik i napoje niegazowane jak soki bądź woda mineralna.

Wszystkie grupy są homologiczne jeżeli chodzi o wiek i poziom umiejętności, tzn. wszystkie dzieci są w jednym wieku i ich kontakt z tenisem jest nowym doznaniem i przygodą.